google-site-verification=gJ6jLceZF_hjZ9w3xvSVw6QGBNYxSD5D9j1o0Eqmg2A

Şehrin Yeni ADRESİ

  • 7.7921
  • 9.2923
  • 10.3851
CAHİL Mİ? KAHRAMAN MI?
CAHİL Mİ? KAHRAMAN MI?

CAHİL Mİ? KAHRAMAN MI?

Dün akşam, yani iki günlük sokağa çıkma yasağının ilan edildiği saatlerde telefonla konuşuyordum. Masada bilgisayar, tam karşımda televizyonda TRT Haber açık.  Bir yandan konuşuyorum bir yandan televizyona bakıyorum. Bir zaman sonra bir hareketlilik olmaya başladı. Bilgisayarda sosyal medyayı açtım. İnanamadım. Ne zaman açıklandı ve ortalık ne zaman  bu kadar karıştı.

Kızımla görüştüm. Kkafası karışmış “baba insanlar ellerinde bir şeyler bir sağa bir sola koşuyorlar” diye soruyordu bana “NEDEN” diye. Anlattım. “tamam o zaman” dedi ve normaline döndü. O andan itibaren televizyonlara bakıyorum her yer süt liman, sosyal medyaya bakıyorum insanlar kuyruklarda yumruk yumruğa kavgalar ediyor.

Fırınların önünde ekmek kuyruğu, büfelerin önünde çerez, sigara ve alkol kuyruğu, manavların önünde kavgalar, ertesi gün ( bugün ) için hazırlanmış Pazar tezgahından sebze meyve talanları. Dedim ki kendime büyük ihtimal ben yanlış anladım. İki gün değil yirmi gün. Ve insanlar o yüzden panik yapıp, pırasa, kola, çerez, çikolata kuyruğuna girmiş. Yoksa böyle bir dönemde kim bunlar için kuyruğa girer !

YAZININ TAMAMINA BURADAN ULAŞABİLİRSİNİZ;